fbpx
Ακολουθήστε μας

ΕΚΑΣΚ

Πήρε το ντέρμπι των Εφήβων και πάτησε κορυφή

Εννέα παιχνίδια με Ρεθυμνιώτικο ενδιαφέρον πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο, με τους Εφήβους του Ρέθυμνο BC να σημειώνουν τη νίκη της αγωνιστικής.
Οι παίκτες του Κώστα Μπαλάφα έκαμψαν την αντίσταση του Ηρακλείου, και μάλιστα εκτός έδρας, με 65-66 και πλέον φιγουράρουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, με 6 επιτυχίες.
Παράλληλα, στα υπόλοιπα 8 ματς οι Κορασίδες, οι Παγκορασίδες (ΟΚΑ Αρκάδι), οι Παίδες Β’ (Ακαδημία Ρεθύμνου) και οι Παμπαίδες (Ρέθυμνο BC2) κατάφεραν να κερδίσουν τους αντιπάλους τους.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC 65-66
Tα δεκάλεπτα: 18-10, 40-31, 57-49, 65-66.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας): Καψάλης 16(1), Ρονάλντο 16, Σταματάκης Δ. 1, Μπουραλέξης, Κωνσταντινίδης 15(2), Βαλμάς 6, Χριστοδημητρόπουλος, Λεμονάκης Α., Δούσμανης 9(1), Λεμονάκης Ι., Μανετάκης 3(1).

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC   65-66
Κύδων – Ανδρογέας         48-41
ΟΑΧ – ΑΟΚΧ 71-56
Ηρόδοτος – ΟΦΗ    71-65
ΑΟΑΝ – Εργοτέλης 0-20 ά.α.

Η βαθμολογία
Θ.      ΟΜΑΔΑ        Β.      Ν-Η
1.      Ρέθυμνο BC  13      6-1
2.      Ηράκλειο      13      6-1
3.      ΟΑΧ   12      5-2
4.      Εργοτέλης    11      4-3
5.      Ηρόδοτος     11      4-3
6.      ΑΟΚ Χανιά    10      3-4
7.      Κύδων         10      3-4
8.      ΟΦΗ   9       2-5
9.      Ανδρογέας   9       2-5
10.     ΑΟΑΝ 0       0-0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC 71-43
Τα δεκάλεπτα
: 20-14, 31-26, 43-33, 71-40.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης 5, Μανουκαράκης, Στρατιδάκης 17(1), Κρεβετζάκης, Σταματάκης, Παπαμιχόπουλος 3, Τσαχάκης, Μανουσάκης 2, Ασμαριανάκης 5, Τσόλκας 1, Γκιουλέας 10.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC   71-43
Κύδων – Ανδρογέας         72-64
ΟΑΧ – ΑΟΚΧ 57-68
Ηρόδοτος – ΟΦΗ    48-79
Εργοτέλης – ΑΟΑΝ 79-51

Η βαθμολογία
Θ.      ΟΜΑΔΑ        Β.      Ν-Η
1.      Εργοτέλης    14      7-0
2.      ΟΦΗ   12      5-2
3.      ΑΟΚ Χανιά    12      5-2
4.      Κύδων         12      5-2
5.      Ηράκλειο      12      5-2
6.      Ανδρογέας   10      3-4
7.      Ρέθυμνο BC  9       2-5
8.      ΟΑΧ   9       2-5
9.      ΑΟΑΝ 8       1-6
10.     Ηρόδοτος     7       0-7

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
Κύδων2 – Ακαδημία Ρεθύμνου 44-52
Τα δεκάλεπτα: 08-13, 18-24, 29-36, 44-52.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κυριάκος Μίχας): Μάντζιος, Δερεδάκης, Μακρογιάννης, Βρέντζος 2, Χριστοδουλάκης Χ., Καψαλάκης 8, Χριστοδουλάκης Σ. 10, Μαριδάκης 7(1), Διγενής 16, Νικολακάκης, Μουρατίδης 7.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
ΟΦΣΧ – ΟΑΧ2        56-58
Ακρωτήρι – Δειλινό 54-39
Κύδων2 – Ακαδημία Ρεθύμνου   44-52
Χανιά BC – Ηράκλειο       38-58

Η βαθμολογία
Θ.      ΟΜΑΔΑ        Β.      Ν-Η
1.      Ακρωτήρι     8       4-0
2.      Δειλινό        7       3-1
3.      Ηράκλειο2    7       3-1
4.      Κύδων2       6       2-2
5.      Ακαδημία Ρεθ.        6       2-2
6.      ΟΑΧ2 6       2-2
7.      Χανιά BC      4       0-4
8.      ΟΦΣΧ 4       0-4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Αρκάδι – ΟΑΧ 33-46
Τα δεκάλεπτα
: 8-10, 18-21, 23-35, 33-46.
ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Απαβαλοάιε 5, Ουρανού, Ζολώτα Ε., Μυλωνά 2, Ζολώτα Μ., Σταυγιανουδάκη 7, Καλαϊτζιδάκη 8, Φραγγελάκη 4, Λαζίδου 5, Καβρουλάκη 2.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής
Ηρόδοτος – Ιεράπετρα     55-42
Αρκάδι – ΟΑΧ        33-46
Ρεπό: ΟΦΗ

Η βαθμολογία
Θ.      ΟΜΑΔΑ        Β.      Ν-Η
1.      ΟΑΧ   6       3-0
2.      Αρκάδι         5       2-1
3.      Ιεράπετρα    3       0-3
4.      ΟΦΗ   3       1-1
5.      Ηρόδοτος     4       1-2

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Αρκάδι – ΟΦΗ 49-46
Τα δεκάλεπτα
: 15-7, 33-20, 43-30, 49-46.
ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης)
: Παλόκα, Κατσάνη 2, Καμπανάκη, Απαβαλοάιε 15, Βεργιτσλακη 11, Μυλωνά 6, Μεγέμογλου 4, Λεμπιδάκη, Ζολώτα Ε. 7, Ζολώτα Μ. 2, Ζαμπετάκη, Καβρουλάκη 2.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής
Αρκάδι – ΟΦΗ        49-46
ΟΑΧ – Ανδρογέας   72-76
Ιεράπετρα – Ηρόδοτος     43-81

Η βαθμολογία
Θ.      ΟΜΑΔΑ        Β.      Ν-Η
1.      Αρκάδι         7       3-1
2.      Ηρόδοτος     6       3-0
3.      Ανδρογέας   6       2-2
4.      ΟΑΧ   5       2-1
5.      Εργοτέλης    4       1-2
6.      ΟΦΗ   4       1-2
7.      Ιεράπετρα    4       0-4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Κύδων – Ρέθυμνο BC1 67-29
Τα δεκάλεπτα: 24-13, 30-15, 52-21, 67-29.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC1 (Πέτρος Πολοπετράκης): Ντουκάι, Απανωμεριτάκης 2, Τσαχάκης 4, Τσικνάκης, Κωνσταντινίδης 7, Μυκονιάτης 5, Αλεξάκης 5, Ταταράκης 1, Λίτινας 2, Βουτσάς, Ρίντα 4.

Κύδων1 – Ρέθυμνο BC2 41-52
Τα δεκάλεπτα: 12-13, 17-18, 30-33, 41-52.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC2 (Δημήτρης Τσαρουχάς): Μαύρος, Ξενίδης 13, Πετυχάκης 2, Χούλης, Σπανουδάκης 4, Ψαρουδάκης 6, Γαλερός, Ζυμβραγουδάκης, Γαβαλάκης, Κλάδος 3, Καργάκης 24(1).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΑΧ2000 – Αρκάδι 45-62
Τα δεκάλεπτα: 9-10, 13-32, 26-57, 45-62.
ΑΡΚΑΔΙ (Γιώργος Θεοδοσουλάκης): Πατσάνι 2, Χατζηιωναννίδη 4, Βεργίθτση 6, Κοτρώνη, Παλόκα, Θεοδοσουλάκη 2, Λεμπιδάκη 2, Σταγογιάννη, Μεργέμογλου 16, Βεργιτσάκη 30, Ιερωνυμάκη, Τσουδερού.

ΕΑΠ – ΟΑΧ 30-65
Τα δεκάλεπτα: 15-12, 17-32, 24-47, 30-65.
Ε.Α.Π. (Ελένη Χλιαουτάκη): Βουλουμπασάκη 6, Γιαννακάκη 12, Λεβέρ, Βερνάδου, Χριστοδουλάκη, Κωνσταντινίδου, Μυστράκη 4, Ποθουλάκη 4, Σαρή, Μελ. Αράπι 4, Ξενίδη.

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΕΚΑΣΚ