fbpx
Ακολουθήστε μας

ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ

Η τελική 10άδα των Εφήβων και όλα τα αποτελέσματα του ΝΟΡ

Εξαρχής η αποστολή του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου ήταν δύσκολη, συμμετέχοντας σε έναν πολύ απαιτητικό όμιλο της Β’ φάσης των Εφήβων.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα εμφανίστηκε ανταγωνιστική αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, μένοντας στην 4η θέση του Α’ Ομίλου Αττικής. Την πρόκριση στην Τελική φάση (6-8/8) κατέκτησαν οι Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χανίων, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Πάτρας)

 

Τα φ.α. του ΝΟΡ:

1η αγ.: ΝΟΡ – Βουλιαγμένη 6-12

Τα οκτάλεπτα: 0-3, 1-1, 1-3, 4-5.

ΝΟΡ (Γιάννης Παναγιωτάκης): Χριστοδουλάκης, Κουτράκης 1, Παπαδάκης, Καλησπεράκης, Λιαναντωνάκης, Μπερνιδάκης, Συριανόγλου, Πετυχάκης 1, Μαλλιωτάκης 1, Λιμπιτάκης, Πετυχάκης Ι. 2, Κουτελιδάκης, Κουριδάκης, Χριστοδουλάκης Μ. 1.

 

2η αγ.: ΝΟΡ – Πανιώνιος 7-10

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-2, 3-3, 3-3.

ΝΟΡ (Γιάννης Παναγιωτάκης): Χριστοδουλάκης Σ., Κουτράκης, Παπαδάκης, ΚΑλησπεράκης 1, Λιαναντωνάκης 1, Μπερνιδάκης, Συριανόγλου, Πετυχάκης Ν., Μαλλιωτάκης 1, Λιμπιτάκης, Πετυχάκης Ι. 4, Κουτελιδάκης, Κουριδάκης, Χριστοδουλάκης Μ.

 

3η αγ.: Ολυμπιακός – ΝΟΡ 16-4

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 4-0, 4-2, 4-1.

ΝΟΡ (Γιάννης Παναγιωτάκης): Χριστοδουλάκης Σ., Κουτράκης, Παπαδάκης, Καλησπεράκης, Λιαναντωνάκης 1, Μπερνιδάκης, Συριανόγλου, Πετυχάκης Ν., Μαλλιωτάκης, Λιμπιτάκης 2, Πετυχάκης Ι., Κουτελιδάκης, Κουριδάκης 1, Χριστοδουλάκης Μ.

 

Το «πανόραμα» του Α’ Ομίλου Αττικής

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης

1η αγωνιστική

ΝΟ Ρεθύμνου – Βουλιαγμένη 6-12

Ολυμπιακός – Πανιώνιος 12-3

2η αγωνιστική

ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 7-10

Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη 10-6

3η αγωνιστική

Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4

Βουλιαγμένη – Πανιώνιος 10-2

 

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6

………………………………….

  1. Πανιώνιος 3
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 0

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Γλυφάδας):

ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 12-2, Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 14-13, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός 3-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

……………………………….

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  2. ΝΟ Χίου 3
  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 12-2, Υδραϊκός – Παλαιό Φάληρο 2-9, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 3-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Υδραϊκός 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

…………………………

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Υδραϊκός 3
  3. ΓΣ Ηλιούπολης 0

 

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΦΘ 3-10, Άρης – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΠΑΟΚ – Ποσειδών – Ορεστιάδας 29-0, ΟΦΘ – Άρης 5-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Λάρισας 9

………………………

  1. Άρης 6
  2. ΟΦΘ 3
  3. Ποσειδών Ορεστιάδας -1

Σ.Σ.: Ο Ποσειδών Ορεστιάδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 16-3, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Καστέλλας 13-1, ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 13-6, ΑΟ Καστέλλας ΝΕ Πατρών 5-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 6

……………………….

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. ΑΟ Καστέλλας 0

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ