fbpx
Ακολουθήστε μας

ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ

Θετικό το πρώτο… βήμα για τις Μίνι Κορασίδες του ΝΟΡ

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των Μίνι Κορασίδων του ΝΟ Ρεθύμνου, την 2η μέρα της Α’ φάσης που διεξάγεται στη Γλυφάδα.

Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία είχε για πρώτη φορά στον πάγκο της τον Ανέστη Πεσματζόγλου, επέστρεψε από σήμερα στην αγωνιστική δράση, συμμετέχοντας στον Α’ Όμιλο Αττικής. Στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, λοιπόν, ξεκίνησε απέναντι στην οικοδέσποινα Γλυφάδα, από την οποία ηττήθηκε με 3-10. Όμως, στο απογευματινό παιχνίδι, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, οι Ρεθυμνιώτισσες επιβλήθηκαν με 10-5 του Εθνικού και μπήκαν γερά στο κόλπο της πρόκρισης στην τελική φάση.

Αύριο (12/9) οι «κυανοκίτρινες» θα αντιμετωπίσουν τον Ιωνικό και τον Ηλυσιακό, όπου θα κυνηγήσουν το θετικό αποτέλεσμα για να μπορέσουν να δώσουν συνέχεια στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Μην ξεχνάμε ότι μονάχα οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίας θα μπορέσουν να προκριθούν στην τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/10).

Τα αποτελέσματα του ΝΟΡ:

ΝΟ Ρεθύμνου – Γλυφάδα 3-10

Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-4, 0-3, 2-2.

ΝΟ Ρεθύμνου (Α. Πεσματζόγλου): Τσακωνάκη Θ., Τσακωνάκη Μ., Μπιρλιράκη 1, Ανυφαντάκη, Λιμπιτάκη 1, Χατζημανώλη, Χρυσού, Ζανιδάκη, Συριανόγλου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Δασκαλάκη.

Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 5-10

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 2-5, 3-3, 0-1.

ΝΟ Ρεθύμνου (Α. Πεσματζόγλου): Τσακωνάκη Θ., Τσακωνάκη Μ. 1, Μπιρλιράκη, Ανυφαντάκη 6, Λιμπιτάκη 2, Χατζημανώλη, Χρυσού, Ζανιδάκη, Συριανόγλου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Δασκαλάκη.

Το πανόραμα του Α’ Ομίλου Αττικής – Κολ. Γλυφάδας

Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου

1η αγωνιστική

Εθνικός – Ιωνικός 8-1

Γλυφάδα – Ηλυσιακός 13-9

Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου

2η αγωνιστική

11.00 Ηλυσιακός – Εθνικός

ΝΟ Ρεθύμνου – Γλυφάδα 3-10

3η αγωνιστική

17.00 Ιωνικός – Ηλυσιακός

Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 5-10

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου

4η αγωνιστική

09.00 ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός

10.15 Γλυφάδα – Εθνικός

5η αγωνιστική

17.00 Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου

18.15 Ιωνικός – Γλυφάδα

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ