fbpx
Ακολουθήστε μας

ΝΟΡ A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α1 πόλο Γυναικών 2021-22

Ως γνωστόν στις 6 Νοεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η πρεμιέρα της Α1 πόλο Γυναικών, με τις 12 συμμετέχουσες ομάδες να μαθαίνουν το αγωνιστικό τους πρόγραμμα.

Ο ΝΟΡ θα αγωνιστεί εντός έδρας στις πρώτες 2 αγωνιστικές, φιλοξενώντας κατά σειρά τον Νηρέα Χαλανδρίου και τη Βουλιαγμένη. Στη συνέχεια θα αγωνίζεται εναλλάξ μέσα – έξω και συγκεκριμένα θα αντιμετωπίσει τη ΝΕ Πάτρας (εκτός), τον Ηλυσιακό (εντός), τον Εθνικό (εκτός), τον ΠΑΟΚ (εντός), τον Πανιώνιο (εκτός), τη Γλυφάδα (εντός), τη Λάρισα (εκτός), την ΑΕΚ (εντός), κλείνοντας τον Α’ γύρο απέναντι στον Ολυμπιακό εκτός έδρας. Να σημειώσουμε ότι η Α’ φάση της διοργάνωσης θα ολοκληρωθεί στις 16 Απριλίου.

Το πρόγραμμα της Α1 Γυναικών 2021-22

1η αγωνιστική (6/11) – 12η (12/2)

Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός

Εθνικός – Γλυφάδα

ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου

ΝΕ Πατρών – ΑΕΚ

Ηλυσιακός – Λάρισα

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

 

2η αγωνιστική (13/11) – 13η (19/2)

ΝΟ Ρεθύμνου – Βουλιαγμένη

Νηρέας – Πανιώνιος

Γλυφάδα – ΠΑΟΚ

Λάρισα – Εθνικός

ΑΕΚ – Ηλυσιακός

Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών

 

3η αγωνιστική (20/11) – 14η (26/2)

ΠΑΟΚ – Λάρισα

Πανιώνιος – Γλυφάδα

Βουλιαγμένη – Νηρέας

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου

Ηλυσιακός – Ολυμπιακός

Εθνικός – ΑΕΚ

 

4η αγωνιστική (27/11) – 15η (15/3)

Ολυμπιακός – Εθνικός

ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός

Βουλιαγμένη – ΝΕ Πατρών

Νηρέας – Γλυφάδα

Λάρισα – Πανιώνιος

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

 

5η αγωνιστική (11/12) – 16η (19/3)

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Πανιώνιος – ΑΕΚ

Γλυφάδα – Λάρισα

ΝΕ Πατρών – Νηρέας

Ηλυσιακός – Βουλιαγμένη

Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου

 

6η αγωνιστική (18/12) – 17η (23/3)

Ολυμπιακός – Πανιώνιος

ΝΟ Ρεθύμνου – ΠΑΟΚ

Βουλιαγμένη – Εθνικός

ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός

Νηρέας – Λάρισα

ΑΕΚ – Γλυφάδα

 

7η αγωνιστική (8/1) – 18η (26/3)

Εθνικός – ΝΕ Πατρών

ΠΑΟΚ – Βουλιαγμένη

Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου

Γλυφάδα – Ολυμπιακός

Λάρισα – ΑΕΚ

Ηλυσιακός – Νηρέας

 

8η αγωνιστική (15/1) – 19η (2/4)

Νηρέας – ΑΕΚ

Ολυμπιακός – Λάρισα

ΝΟ Ρεθύμνου – Γλυφάδα

Βουλιαγμένη – Πανιώνιος

ΝΕ Πατρών – ΠΑΟΚ

Ηλυσιακός – Εθνικός

 

9η αγωνιστική (26/1) – 20η (9/4)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Εθνικός – Νηρέας

ΠΑΟΚ – Ηλυσιακός

Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών

Γλυφάδα – Βουλιαγμένη

Λάρισα – ΝΟ Ρεθύμνου

 

10η αγωνιστική (29/1) – 21η (13/4)

Ηλυσιακός – Πανιώνιος

Εθνικός – ΠΑΟΚ

Νηρέας – Ολυμπιακός

ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΕΚ

Βουλιαγμένη – Λάρισα

ΝΕ Πατρών – Γλυφάδα

 

11η αγωνιστική (5/2) – 22η (16/4)

Λάρισα – ΝΕ Πατρών

ΑΕΚ – Βουλιαγμένη

Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου

ΠΑΟΚ – Νηρέας

Πανιώνιος – Εθνικός

Γλυφάδα – Ηλυσιακός

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΝΟΡ A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ